Mgłowy Zestaw QR z
wymiennymi głowicami

         Jest to zestaw urządzeń gaśniczych zwiększający funkcjonalność i skuteczność gaśniczą linii szybkiego natarcia. Unikalny system wymiany głowic sprawia, że ich zmiana jest bardzo szybka i prosta szczególnie w trudnych warunkach akcji gaśniczych.

Wyjątkowe właściwości Głowic Mgłowych Mist-Tech:

1.     Doskonale dobrany rozmiar kropli, która nie jest za duża by nie zdążyć odparować i zostać zmarnowana na zalewanie i jednocześnie nie jest za mała by odparować zbyt daleko od źródła pożaru nie wywierając na niego żadnego wpływu

2.     Gęstość strumienia wodnego zawierającego ogromną ilość pojedynczych kropelek, gdzie każda czynnie uczestniczy w procesie gaszenia

3.     Dzięki zastosowanej technologii uzyskano małą energię kinetyczną strumienia przy zachowaniu jego długiego rzutu. Pozwala to na gaszeniu pożarów paliw ciekłych uwzględniając również oleje jadalne. Mała energia kinetyczna nie powoduje dostarczania dodatkowego powietrza do źródła pożaru i nie rozdmuchuje go.

A405 - Korpus QR

Tworzymy zgrany zespół doświadczonych mechaników. Zrobimy przegląd twojego pojazdu, jeśli będzie trzeba - naprawimy go, abyś mógł czerpać przyjemność z dalszej jazdy. Rozejrzyj się po naszej witrynie, znajdziesz więcej informacji o nas oraz możliwość rezerwacji terminu wizyty.

A412 - Głowica Turbo-Jet

Jest to tradycyjna głowica prądownicy typy Turbo-Jet z regulowanymi przepływami oraz kątem stożka 

(50-100-150-230 L/min – przy 7bar lub 19-37-90-150 L/min – przy 7bar)


A103 - Głowica Lancy Przebiciowej

Dostępna z przepływami 25L/min, 50L/min oraz 90L/min. Uniwersalna lanca o szerokim zastosowaniu z szerokim stożkiem i gęstym strumieniem mgłowym. Mała średnica (tylko 18mm) pozwala umieścić ją w niewielkich otworach w celu gaszenia i kontroli warunków wewnątrz zamkniętych pomieszczeń i nie tylko.

Bardzo użyteczna przy:

o   chłodzeniu gazów pożarowych w pomieszczeniach zamkniętych

o   pożary samochodów

o   pożary traw I lasów

o   przy zastosowaniu przedłóżki bardzo skuteczna przy pożarach torfowisk

o   pożary śmieci I kontenerów

o   poddasza

o   płyty warstwowe

o   pożary ukryte

B305 - Głowica Lancy Kominowej

Dostępna z głowicą 5L/min lub 50L/min. Pozwala gasić pożary sadzy znacznie szybciej, łatwiej, czyściej i bezpieczniej. Wprowadzona mgła wodna w całości odparowuje w pełni wypełniając przewód kominowy, obniżając temperaturę sadzy i przewodu kominowego oraz odcinając dopływ tlenu do źródła pożaru dzięki czemu jest tak szybka i skuteczna. Dzięki odpowiedniej wielkości kropli nie ma możliwości pękania przewodu kominowego, gdyż każda kropla odparowuje przed kontaktem z rozgrzanym elementem.

A406 - Głowica Mgłowo-Strumieniowa

Dostępna z przepływami 25L/min, 50L/min oraz 90L/min. Prosta w użyciu posiadająca tylko dwa tryby: mgła lub strumień zwarty. W pełni zdefiniowany strumień mgłowy o stałych parametrach (przepływ, kształt, rozmiar kropli itd.). Prądownica ogólnego przeznaczenia oszczędzająca zużycie wody.